Boys records from 1932-2017; does not include 1971 Super Tourney; does not include tournaments from 1918-31, as those tournaments were “all-comers” tournaments and did not require pre-qualification.

Girls records from 1976-2017.

Class 4A East
Cheyenne Central Indians  Boys | Girls
Cheyenne East Thunderbirds  Boys | Girls
Cheyenne South Bison  Boys | Girls
Gillette Camels  Boys | Girls
Laramie Plainsmen  Boys | Girls
Sheridan Broncs  Boys | Girls

Class 4A West
Evanston Red Devils  Boys | Girls
Green River Wolves  Boys | Girls
Jackson Broncs  Boys | Girls
Kelly Walsh Trojans  Boys | Girls
Natrona Mustangs/Fillies  Boys | Girls
Rock Springs Tigers  Boys | Girls

Class 3A East
Buffalo Bison  Boys | Girls
Douglas Bearcats  Boys | Girls
Newcastle Dogies  Boys | Girls
Rawlins Outlaws  Boys | Girls
Thermopolis Bobcats  Boys | Girls
Torrington Trailblazers  Boys | Girls
Wheatland Bulldogs  Boys | Girls
Worland Warriors  Boys | Girls

Class 3A West
Cody Broncs/Fillies  Boys | Girls
Lander Tigers  Boys | Girls
Lyman Eagles  Boys | Girls
Mountain View Buffalos  Boys | Girls
Pinedale Wranglers  Boys | Girls
Powell Panthers  Boys | Girls
Riverton Wolverines  Boys | Girls
Star Valley Braves  Boys | Girls

Class 2A Northeast
Big Horn Rams  Boys | Girls
Moorcroft Wolves  Boys | Girls
Sundance Bulldogs  Boys | Girls
Tongue River Eagles  Boys | Girls
Upton Bobcats  Boys | Girls
Wright Panthers  Boys | Girls

Class 2A Southeast
Burns Broncs  Boys | Girls
Glenrock Herders  Boys | Girls
Lusk Tigers  Boys | Girls
Pine Bluffs Hornets  Boys | Girls
Southeast Cyclones  Boys | Girls

Class 2A Northwest
Greybull Buffaloes  Boys | Girls
Lovell Bulldogs  Boys | Girls
Riverside Rebels  Boys | Girls
Rocky Mountain Grizzlies  Boys | Girls
Shoshoni Wranglers  Boys | Girls

Class 2A Southwest
Big Piney Punchers  Boys | Girls
Kemmerer Rangers  Boys | Girls
Wind River Cougars  Boys | Girls
Wyoming Indian Chiefs  Boys | Girls

Class 1A Northeast
Arvada-Clearmont Panthers  Boys | Girls
Hulett Red Devils  Boys | Girls
Kaycee Buckaroos/Lady Bucs  Boys | Girls
Midwest Oilers  Boys | Girls
Normative Services Wolves  Boys | Girls

Class 1A Southeast
Chugwater Buffaloes  Boys | Girls
Glendo Eagles  Boys | Girls
Guernsey-Sunrise Vikings  Boys | Girls
Hanna Miners  Boys | Girls
Lingle Doggers  Boys | Girls
Rock River Longhorns  Boys | Girls

Class 1A Northwest
Burlington Huskies  Boys | Girls
Dubois Rams  Boys | Girls
Meeteetse Longhorns  Boys | Girls
St. Stephens Eagles  Boys | Girls
Ten Sleep Pioneers  Boys | Girls

Class 1A Southwest
Cokeville Panthers  Boys | Girls
Encampment Tigers  Boys | Girls
Farson Pronghorns  Boys | Girls
Saratoga Panthers  Boys | Girls
Snake River Rattlers  Boys | Girls

Defunct programs
Albin Wildcats  Boys | Girls
Arvada Pirates  Boys
Basin Bobcats  Boys | Girls
Byron Eagles  Boys | Girls
Carpenter Coyotes  Boys
Cowley Jaguars  Boys
Dayton Elks  Boys
Deaver-Frannie Trojans  Boys | Girls
Egbert Bulldogs  Boys
Fort Laramie Pioneers  Boys
Gebo Miners  Boys
Goshen Hole Spartans  Boys | Girls
Guernsey Longhorns Boys
Hawk Springs Hawks  Boys
Hillsdale Pioneers  Boys
Huntley Cardinals  Boys | Girls
Jeffrey City Longhorns  Girls
LaGrange Longhorns  Boys | Girls
Manderson Demons  Boys | Girls
Medicine Bow Wranglers  Boys | Girls
Morton Broncs  Boys
Pavillion Panthers  Boys
Ranchester Rustlers  Boys
Reliance Pirates  Boys
Rozet Mustangs  Boys
St. Mary’s/Seton Gaels  Boys | Girls
Sunrise Miners  Boys
Superior Dragons  Boys
University Prep Buckaroos  Boys
Veteran Eagles  Boys
Yoder Bobcats  Boys

Note: Boys programs from Dixon, Elk Mountain (Elks), Fort Washakie (Indians), Iowa Center (Rangers), Lost Springs, Manville (Panthers), McFadden (Oilers), Parkerton and Shawnee played in the state tournament prior to 1932. Their records are not included here but are part of the state tournament scores listings.